Krzysztof Kłosowicz

Krzysztof
Kłosowicz

Uczeń Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, ognisko plastyczne przy PLSP, prywatne lekcje u art. plast. Jana Szkaradka.
Pochodzi z rodziny artystycznej.  Poznał wiele znanych osób z kręgu muzyki, teatru, filmu i sztuk plastycznych, które pomogły mu ukierunkować dalsze zainteresowania.

Pracował jako plastyk-grafik-dekorator w kilku bydgoskich firmach.
Założył dwie własne firmy reklamowe, w których zajmował się usługami graficznymi i projektowaniem reklam dla zleceniodawców. Jednocześnie malował obrazy, brał udział w wystawach i konkursach gdzie otrzymywał dyplomy i nagrody.
Interesuje się sztuką, architekturą, turystyką, archeologią, fotografią, grafiką komputerową, muzyką.
Bardzo lubi podróżować. Jego prace znajdują się w wielu domach w kraju i za granicą. W kilku kościołach, zakładach pracy i galeriach.

W 2006 roku przyjechał do Barlinka zmieniając wszystko w swoim życiu. Odkrył „Nową Ziemię”.
Zakochał się w mieście – postanowił tu zostać. Poznaje historię i kulturę miasta i regionu, podziwia krajobrazy, fotografuje piękno Barlinka i okolic. Od czasu przyjazdu zbiera fotografie i materiały opisowe dotyczące starego i współczesnego Barlinka. W efekcie rozpoczął prace nad uwiecznianiem miasta i tychże okolic na płótnach.

Często wystawia swoje prace na kiermaszach regionalnych, przy okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości w Barlinku, miastach i miasteczkach województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolski oraz targach i pokazach sztuki za granicą. Bierze czynny udział w wystawach, plenerach oraz imprezach związanych ze sztuką w kraju i za granicą.
Prowadzi wtorkowe zajęcia plastyczne z grupą pasjonatów malarstwa “W Kręgu Sztuki”, którą założył w listopadzie 2011 roku.


Na Inauguracji Roku Kulturalnego, która odbyła się 11 października 2013r. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury otrzymał podziękowania dla całej grupy “W Kręgu Sztuki” za wkład w rozwój barlineckiej kultury w roku 2012/2013. Podziękowania złożył Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. 9.11.2016 z okazji 5 rocznicy powstania grupy między innymi otrzymał List Gratulacyjny od Burmistrza i Rady Miasta Barlinka. Na Podsumowaniu Sezonu Turystycznego 2016 dnia 9 lutego 2017r.otrzymał wyróżnienie za promocję Miasta poprzez udział grupy “W Kręgu Sztuki” w wielu prezentacjach, wystawach artystycznych i stoiskach targowych atrakcji Barlinka w 2016 roku. 12.10.2018
otrzymał “Pegaza Kultury” za wkład w rozwój kultury barlineckiej grupy „W Kręgu Sztuki”. Na Inauguracji Roku Kulturalnego 2018/2019 w Krzyżu 18.11.2018 otrzymał statuetkę „Przyjaciel Krzyskiej Kultury”. Na Zjeździe Związku Artystów Plastyków 16.03.2019 w Grodzisku Wlkp. otrzymał Dyplom Gratulacyjny ZAP na 40-lecie twórczości artystycznej oraz Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla Związku Artystów Plastyków oraz działalność kulturalną i społeczną. 15.11.2019 na jubileuszowym wernisażu w Muzeum Regionalnym w Barlinku otrzymał podziękowania od Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza, Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Barlinku Mariusza Maciejewskiego, Prezesa Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków Antoniego Ruta, Wójta Gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liśkiewicz.  10.01.2020r. na Gali wręczenia „Gęsiarek Barlineckich” otrzymał Dyplom Złotej Barlineckiej Gęsiarki za 40 letnią działalność artystyczną i promocję miasta Barlinka w 2019r. 11.02.2020r. zdobył 1miejsce i tytuł w plebiscycie Głosu Szczecińskiego „Osobowość roku 2019” w dziedzinie „KULTURA” Powiatu myśliborskiego. 26.11.2021 na jubileuszowym wernisażu z okazji 10-lecia działalności grupy „W Kręgu Sztuki”  otrzymał list gratulacyjny od Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Mariusza Maciejewskiego.

Dzieła

“Bzy XIV”

“Bzy XIV”

Krzysztof Kłosowicz

960,00 
“Kwiaty w wazonie”

“Kwiaty w wazonie”

Krzysztof Kłosowicz

960,00 
“Bzy XV”

“Bzy XV”

Krzysztof Kłosowicz

960,00 
“Róże XV”

“Róże XV”

Krzysztof Kłosowicz

1.200,00 
“Tulipany VI”

“Tulipany VI”

Krzysztof Kłosowicz

960,00 
“Tulipany V”

“Tulipany V”

Krzysztof Kłosowicz

960,00